2023-10-13

Moksleiviai kviečiami dalyvauti konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“

Prasidėjo naujas, jau devintasis, nacionalinio moksleivių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai” sezonas. 9 – 12 klasių moksleiviai yra kviečiami priimti iššūkį bei tapti savo krašto detektyvais – kūrybiškai atskleisti ir papasakoti Laisvės kovų istoriją, pažinti įamžinimo vietas, būti istorinių asmenybių balsu.

Komandas suburti bei registracijos formą užpildyti galima iki gruodžio 1 dienos. Nuo tada prasideda kūrybinis darbas – moksleiviai, padedami mokytojų ir organizatorių, įgyvendina savo idėjas bei iki vasario 23 d. atsiunčia 5 min. trukmės vaizdo įrašus vertintojams.

Dešimt geriausių komandų pavasarį bus pakviestos į „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienos“ renginius Vilniaus universitete, o finalinius nugalėtojus rinks 15min skaitytojai. Trijų pirmųjų vietų laimėtojus sužinosime gegužės 6 dieną, tad mokyklos kviečiamos nedelsti ir drąsiai į praeities stiprybės paieškas leistis jau dabar!

Konkursą organizuoja Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos.

Su konkurso nuostatais galite susipažinti: https://www.if.vu.lt/external/if/files/Projektai/Konkurso-nuostatai-2023-2024.pdf
Daugiau informacijos apie konkursą rasite paspaudę nuorodą https://www.if.vu.lt/praeities-stiprybe-dabarciai.