2024-01-24

Svarbiausia informacija ginklų savininkams apie Pilietinio pasipriešinimo kursą

Informacinėje-edukacinėje platformoje www.mobilizacijosmokykla.lt ginklų savininkams skirtą Pilietinio pasipriešinimo kursą (toliau – Kursas) jau išklausė 2,3 tūkst. asmenų. Tiems, kurie dar tik ruošiasi išklausyti Kursą, pateikiame svarbiausią informaciją ir atsakome į dažniausiai kylančius klausimus.

 

Kodėl ginklų savininkai turi išklausyti „Ginklų savininkų pilietinio pasipriešinimo kursą?“

Nuo 2024 m. sausio 1 d. įsigaliojo Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisos, kurios numato savigynai, medžioklei ar sportui skirtus ginklus turintiems ir norintiems įsigyti fiziniams asmenims prievolę kas penkerius metus išklausyti Pilietinio pasipriešinimo kursą. Šio Kurso pažymėjimą asmenys, norintys atnaujinti ar gauti leidimą ginklui, turi pateikti policijos komisariato Licencijavimo skyriui.

Išimtys dėl privalomo Kurso išklausymo galioja tik profesinės karo tarnybos kariams, kariams savanoriams, statutiniams pareigūnams bei šauliams.

Kur vyksta Kursas ir kaip užsiregistruoti?

Ginklų savininkų pilietinio pasipriešinimo kursas vyksta nuotoliniu būdu informacinėje-edukacinėje platformoje www.mobilizacijosmokykla.lt. Atsidarę šį tinklalapį, įveskite savo telefono numerį, kuriuo gausite platformos saugumui užtikrinti skirtą identifikacijos kodą, ir užpildykite reikiamą kontaktinę informaciją. Itin svarbu teisingai įvesti savo vardą ir pavardę, kadangi jie bus įrašomi į pažymėjimą.

Viršutiniame meniu spustelėję „Kursų Biblioteka“, pasirinkite skiltį „Ginklų savininkų pilietinio pasipriešinimo kursas“, paspauskite „Užsiregistruoti“ ir Jums patogiu laiku pradėkite mokymus.

registracijos-03.jpg

 

Kiek kainuoja Kursas ir kokia jo trukmė?

Mokymai yra nemokami, jų trukmė – apie 30 min.

Ar galiu registruodamasis nenurodyti vardo ir pavardės?

Kurso klausytojai, kuriems reikalingas Kurso išklausymo pažymėjimas, profilyje turi pateikti teisingą vardą ir pavardę, kadangi šie duomenys į pažymėjimą įrašomi iš prisijungimo pradžioje pildyto profilio.

Jeigu jau išklausėte Kursą ir pastebėjote, kad pažymėjime vardas ar pavardė yra nurodyti neteisingai, dešiniame viršutiniame kampe spustelėkite piktogramą su pavaizduotu žmogumi, pasirinkite „Mano profilis“, ištaisykite asmenvardžiuose esančią klaidą ir pakeiskite „Jūs esate“ langelyje esantį pasirinkimą. Po mygtuko „Patvirtinti“ paspaudimo Jūsų išklausyto Kurso užbaigimo procentas turėtų būti „0 %“. Kursą išklausysite iš naujo ir gausite pažymėjimą su ištaisytu vardu ar pavarde.

Ar galiu Kursą klausyti dalimis?

Taip, Kursą galite išklausyti ne per vieną kartą, t. y. skaidant jį dalimis. Kaskart prisijungę prie sistemos bei atsidarę kurso medžiagą paspauskite „Tęsti“ ir tęskite mokymus nuo paskutinės išklausytos potemės. 

Išklausiau Kursą, bet paspaudus mygtuką „Toliau“, mane grąžina į Kurso pradžią arba į vidurį. Kodėl?

Kai kuriose mokymų dalyse dalyvių prašoma paspausti ant piktogramų ir sužinoti daugiau informacijos. Siekiant užtikrinti, kad Kurso dalyvis susipažintų su visa pateikiama informacija, mėlynas mygtukas „Toliau“, leidžiantis pereiti prie kitos dėstomos medžiagos potemės, atsiranda tik tinkamai išklausius visą informaciją – visos paspaustos piktogramos tampa pilkos.

Žemiau esantis violetinis mygtukas „Toliau“ skirtas navigacijai ne kurso klausymo metu, o pereiti prie kitos dešiniajame meniu esančios skilties – mygtukas „Sertifikatas“.

nenuspaustas mygtukas-04.jpg

 

Kodėl išklausius Kursą nesugeneruojamas pažymėjimas?

Tinkamai išklausę Kursą, ekrane matysite užrašą „Sveikiname pabaigus e. mokymą Pilietinis pasipriešinimas“. Paspauskite „Baigti“ ir violetinį mygtuką „Toliau“ – matysite sugeneruotą pažymėjimą, kurį galite atsisiųsti į kompiuterį ar kitą įrenginį. Jeigu pažymėjimas nesugeneruojamas, išeikite iš sistemos ir prisijunkite iš naujo – pažymėjimą rasite viršutiniame meniu „Mano sertifikatai“ > „Peržiūrėti sertifikatus“.

pabaiga-05.jpg

Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės el. paštu [email protected].